PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11289}

Tylko dla orłów

Where Eagles Dare
7,7 28 796
ocen
7,7 10 1 28796
7,8 4
oceny krytyków
Tylko dla orłów
powrót do forum filmu Tylko dla orłów

Film "Tylko dla Orłów"

użytkownik usunięty

Film jest ciekawy, fabuła wielowątkowa, ale nie jest to film oddający prawdę historyczną. Nic takiego (co miało miejsce w filmie) się nie zdarzyło. Widziałem lepsze filmy wojenne.

użytkownik usunięty

Ten film nie ma uczyć, on ma bawić widza. Fakt, w filmie jest kilka przegięć, jak np. helikopter, który na pewno w czasie wojny nie został jeszcze skonstruowany przez Niemców. Ale tak jak pisałem, ten film ma wywołać zainteresowanie widza, i tak jest:))) Pozdrawiam Wszystkich fanów filmu Tylko Dla Orłów, i oczywiście odsyłam na nieoficjalną stronkę autorstwa dwóch szwedów : www.whereeaglesdare.com Milego zwiedzania :)))

użytkownik usunięty

Mój drogi przedmówca chyba troszkę mało ma wiedzy dot. niemieckiej techniki wojennej i muszę tu go poprawić ! Otóż niemcy pierwszy szkic helikoptera mieli już nakreślony w połowie lat 30 a 38 roku niemiecka oblatywaczka Hanna Reitsch wzbiła się w powietrze w trakcie głośnego pokazu w Berlińskiej hali sportowej. Nie wszystko co jest w tym , oraz innych filmach dot. Niemieckiej muśli technicznej z tego okresu musi być tylko wymysłem fantazji pisarza ,bądz scenarzysty. Niemcy i ich machina wojenna była pisarzem "nie do opisania" a to co działo się w laboratoriach i na deskach kreślarskich niemieckich aukowców może rozbudzić umysły i zadziwić nawet teraz tj. po upływie ponad 80 lat od tamej pory. Pozdrawiam i zainteresowanym mogę polecić kilka książek z tej dziedziny i informuję że nie będą to pozycje z gatunku S.F.choć trudno w to czasem uwierzyć. psycholtlenpl@tlen.pl

użytkownik usunięty

Mój drogi przedmówca chyba troszkę mało ma wiedzy dot. niemieckiej techniki wojennej i muszę tu go poprawić ! Otóż niemcy pierwszy szkic helikoptera mieli już nakreślony w połowie lat 30 a w 38 roku Niemiecka oblatywaczka Hanna Reitsch wzbiła się w powietrze w trakcie głośnego pokazu w Berlińskiej hali sportowej. Nie wszystko co jest w tym , oraz innych filmach dot. Niemieckiej myśli technicznej z tego okresu musi być tylko wymysłem fantazji pisarza ,bądz scenarzysty. Niemcy i ich machina wojenna była pisarzem "nie do opisania" a to co działo się w laboratoriach i na deskach kreślarskich niemieckich naukowców może rozbudzić umysły i zadziwić nawet teraz tj. po upływie ponad 80 lat od tamej pory. Pozdrawiam i zainteresowanym mogę polecić kilka książek z tej dziedziny i informuję że nie będą to pozycje z gatunku S.F.choć trudno w to czasem uwierzyć. Mocno zainteresowany tymi projektami psycholtlenpl@tlen.pl

użytkownik usunięty

zawsze mnie ciekaiwło czy zamek orłów istnieje naprawde i gdzie krecili sceny z zamkiem
ciekawe byłoby go odwiedzić, chociaz wiem, ze film to czysta fikcja ale jest super zrobiona i bardzo ten film lubię

ocenił(a) film na 10

Zamek istnieje, a nad nim zwisa ogromna skała, na której znajduje się willa. ta willa jest surrealistyczna, jest w środku skały, jak gniazdo orła - dużo ciekawsza, przynajmniej dla mnie, od samego zamku. na zamku są pokazy sokołów - ekstra.
zamek znajduje się w Werfen (zresztą mówią o tym w filmie) w Austrii. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones